Kõik on võimalik, kui vaatepunkt on õige

Külaliskirjutaja Sigrit Säga

Olles olnud seotud ettevõtlusega ja investeerimisega juba varasest east, on mul võimalik olnud jälgida teadlikult inimesi, kes sellega tegelevad. Kõige suurem õppetund, mis ma olen selle aja jooksul saanud, on, et kõik on võimalik.

Ma alustasin aktiivselt enese arendamisega ettevõtluse ja investeerimise vallas juba 15-aastaselt. Praegu, 19-aastasena, olen ma saanud lähemalt tutvuda nii kinnisvara kui ka aktsiatega ning usun, et see on andnud mulle väikese eelise teiste enda vanuste seas.

Kolm aastat tagasi tekkis mul võimalus osa võtta ühest üürikorteri ostmise ja välja üürimise projektist. Kuna sellega tegeles mu isa, siis sain ma juures viibida ja kaasa aidata iga etapi juures, korteri valimisest üürnikega lepingu sõlmimise ja katkestamiseni. Minu peamine ülesanne oli suhelda üürnikega, kellest üks oli välismaalane, ning kontrollida üle ingliskeelne leping, kuna mu isa ei vallanud seda keelt nii hästi kui mina.

Kuid minu peamine põhjus selle loo rääkimiseks on hoopis näitamaks, et kui kõik asjatundjad ütlevad, et see ei ole võimalik, siis ei pruugi see sugugi tõele vastata.

On üsna tavaline, et algajad võivad asjatundjate sõnu tõeks pidada. See on tegelikult meil elu jooksul kujunenud automaatne reaktsioon („Mõjustamise psühholoogia“, Robert B. Cialdini), sest vanemad ja tegevusalaga pikemalt seotud isikud ju tavaliselt teavad, mida nad teevad. Tihtipeale nad teavadki, aga meie maailma kiire arenemise tulemusena võivad olla tekkinud uued lahendused, millest vanad olijad ei tea. Minu juhtumi puhul oli aga tegemist kinnistunud uskumisega maaklerite seas, et kui ümbritsevad korterid on kõik nii palju madalama hinnaga, siis pole ju võimalik, et üürnik valibki selle kõige kallima.

Meie korter oli kahetoaline, kus oli tehtud värskelt kapitaalremont, ning suurte optimistidena soovisime me selle välja üürida kahele inimesele umbes 450-500€ eest. Kui me oma plaanist päris mitmele maaklerile rääkisime, siis saime me neilt üsna ühtse vastuse: „See on võimatu.“ Põhjus, miks meile selline vastus anti, oli nimelt tõsiasi, et samas piirkonnas oli kahetoalise korteri keskmine üürihind umbes 350€. Vaatamata negatiivsele tagasisidele asjatundjatelt, otsustasime me ikkagi proovida, sest uskusime, et meie korter on teistest pakutavatest palju parema kvaliteediga ja ka asukoht oli üks parimatest.

Kuu aega hiljem oli meil kaks üürnikku, kes maksid meile kokku 465€ kuus. Selle peale oskasid meie kallid maaklerid ainult suurte silmadega suud maigutada.

Järgmisel korral läks meil üürnikega veel paremini ja meie üüritulu tõusis lausa üle 500€.

Oli see lihtsalt kokkusattumus? Õnn? Ma ei tea, aga minu meelest oli meie edu põhjuseks soovimatus alla anda isegi siis, kui kõik asjatundjad meile vastu rääkisid.

See juhtum pole aga minu elus olnud ainuke, mis mind on veennud, et miski pole võimatu. Oma kogemuste põhjal julgen väita, et võimatuks teeb olukorra ainult inimese enda vaatepunkt. Kui inimene ise usub, et takistustest on võimalik kuidagi ikka üle saada, siis tuleb tal lihtsalt silmad lahti hoida ja võimaluse saabudes sellest kinni haarata.
Eelmine
Õiged mõtted kui edu allikas
Järgmine
Kas hea põhjus või vabandus?

Lisa kommentaar

Email again: